Finał XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Data publikacji: 2016-06-10

W dniach 6 i 7 czerwca 2016 r. w Niepokalanowie odbył się finał jubileuszowej XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Patronat honorowy  sprawował: JE Ks. Abp Wojciech Polak  Prymas Polski oraz JE Ks. Abp Stanisław Gądecki  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Laureatem tegorocznej edycji został Wojciech Meiser z diecezji gliwickiej. Nagrodą za zajęcie I miejsca były: Pielgrzymka do Ziemi Świętej ufundowana przez GRUPA INCO S.A., indeksy uprawniające do podjęcia studiów na kilkunastu kierunkach w 11 uczelniach wyższych, a także zestawy książkowe ufundowane przez Wydawnictwo Jedność. Drugim zwycięzcą okazał się Andrzej Grabiec - laureat ubiegłorocznego konkursu biblijnego - który otrzymał pielgrzymkę do Rzymu, ufundowaną przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana", indeksy i zestawy książkowe. Trzecie miejsce na podium zajęła Marta Staniszewska z arch. gdańskiej, którą uhonorowano pielgrzymką do Wilna, sponsorowaną przez "Civitas Christiana", indeksami i upominkami książkowymi.

Oprócz zmagań konkursowych wszyscy obecni mieli możliwość uczestniczenia w nabożeństwie Słowa, Apelu Jasnogórskim, koncercie zespołu Siewcy Lednicy oraz w Eucharystii, której bezpośrednio przed finałem w bazylice NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, przewodniczył ks. biskup Marian Buczek z Ukrainy oraz liczna grupa kapłanów związanych z konkursem biblijnym.

Pozdrowienia dla finalistów w formie wideo przekazali: abp Wojciech Polak, prymas Polski, abp Mieczysław Mokrzycki - ordynariusz lwowski oraz znani aktorzy: Wiktor Zborowski, Maciej Zakościelny i Cezary Pazura.

Jubileusz był również powodem do licznych podsumowań i podziękowań. Corocznie w konkursie bierze udział niemal 30 000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Należy on do sztandarowych działań Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” i od dwudziestu lat, niezmiennie dociera ze słowem Bożym do szerokiego grona młodych. Również od wielu lat GRUPA INCO S.A. wspiera OKWB. W związku z tym na ręce Sławomira Józefiaka - Prezesa Zarządu złożone zostało szczególne podziękowanie.

 Więcej informacji: www.civitaschristiana.pl

Galeria

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie
Jeśli widzą Państwo ten komunikat oznacza to, iż przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.
Do poprawnego działania strona wymaga włączonej obsługi JavaScript. Prosimy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować obsługę JavaScript.