Dbamy o środowisko

GRUPA INCO S.A. wytwarza chemię gospodarczą, nawozy ogrodnicze, opakowania z tworzyw sztucznych oraz produkty lecznicze w pięciu zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w: Górze Kalwarii, Borowie, Suszu, Koniecpolu i Izabelinie. Stosowane w nich technologie są bezpieczne i nie stanowią zagrożenia dla ludzi oraz środowiska naturalnego. Są one zgodne zarówno z wymogami światowymi, jak i z instrukcjami oraz pozwoleniami miejscowych urzędów.

Naszym priorytetem jest takie prowadzenie procesów produkcyjnych, które nie dopuszcza do powstania uciążliwych dla środowiska zanieczyszczeń. Dlatego też podejmujemy działania mające na celu wyeliminowanie wszelkich wycieków z linii technologicznych przy produkcji płynów. Zapobiega temu m.in. stosowane przez nas automatyczne dozowanie surowców płynnych bezpośrednio ze zbiorników magazynowych do mieszalników oraz nowoczesne linie rozlewcze. Ponadto nasze instalacje przemysłowe posiadają dodatkowe zabezpieczenia przed niekontrolowanym wyciekiem magazynowanych w nich substancji chemicznych np. baseny buforowe.

Podejmujemy również działania zmierzające do ograniczenia wytwarzania odpadów i maksymalizacji ich ponownego wykorzystania tak, aby ich negatywny wpływ na środowisko naturalne był jak najmniejszy. Gospodarka takimi pozostałościami odbywa się zgodnie z decyzjami i pozwoleniami właściwych władz lokalnych. Warto również podkreślić, że odpady powstające na terenie zakładów są składowane w specjalnie wydzielonych miejscach lub pomieszczeniach zamkniętych, gdzie są segregowane i ściśle ewidencjonowane. Następnie są przekazywane wyspecjalizowanym firmom do utylizacji lub do wykorzystania w produkcji wtórnej (np. odpad polietylenowy, złom metali, makulatura). 

 

Numer rejestrowy w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami: 000000026.

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie
Jeśli widzą Państwo ten komunikat oznacza to, iż przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript.
Do poprawnego działania strona wymaga włączonej obsługi JavaScript. Prosimy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować obsługę JavaScript.